Sprawdź, jak wiele można zyskać chwaląc drugą osobę

komplementy

Każde miłe słowo wypowiedziane z głębokim przekonaniem sprawia ogromną przyjemność. Większość z nas lubi być chwalonym, podziwianym i akceptowanym. Przejawem tego są komplementy. Będąc ich adresatem każdy czuje się lepiej. Warto więc używać ich zawsze wtedy, gdy chcemy sprawić przyjemność swoim bliskim.

Komplementy i sztuka ich mówienia

Kto nie lubi słuchać pochwał na swój temat? Większości sprawia to ogromną przyjemność, gdy prawi im się komplementy, jak również sami chętnie je wypowiadają pod adresem innych. Są one jednak tylko wtedy naprawdę miłe, gdy wypowiadane są szczerze i z głębokim przekonaniem. Zwłaszcza zakochani są bardzo szczodrzy w obdarowywaniu się komplementami.

W początkowej fazie związku jest się pewnym, że partner jest najlepszą osobą na świecie i oczywiście pragnie się, aby każdy o tym wiedział. Jednak z biegiem czasu szczodrość w rozdzielaniu komplementów maleje. Jest to naturalny stan rzeczy. Codzienność wkrada się do związku i wiele rzeczy staje się normalnych.

Komplementy – symbole uczuć

Pochwała jest czymś pięknym i jej rola w więzi dwóch zakochanych osób polega na tym, by przypomnieć sympatii, dlaczego się ją kocha i docenia.

Komplementy mają wiele pozytywnych aspektów:

– są znakiem głębokiego uczucia i akceptacji,

– sprawiają partnerowi wiele przyjemności i dają poczucie uznania i szacunku,

zwiększają pewność siebie partnera,

– pokazują jak bardzo nam na nich zależy,

– są formą dowartościowania partnera.

Magiczna moc komplementów

Prawienie komplementów pod adresem ukochanej osoby nie powinno odbywać się sporadycznie. Codzienne posługiwanie się słowami otuchy, uznania i akceptacji nie tylko sprawią jej radość, ale również podniosą naszą wartość w jej oczach. Komplementy umacniają związki, sprawiają, że partner czuje się dowartościowany, kochany i akceptowany. Są one dowodem miłości i uznania.

Brak słów uznania może doprowadzić do nieporozumień i kłótni. Mogą wystąpić również wątpliwości, co do prawdziwości uczucia. Warto jest więc prawić szczere komplementy i jak najbardziej od serca, gdyż mają one magiczną moc – umacniają związek i zapobiegają wielu niepotrzebnym nieporozumieniom i kłótniom. Miłe słowa wypowiedziane pod adresem naszej sympatii na pewno sprawią, że i my sami zostaniemy obdarowani równie szczodrymi pochwałami.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB