Co rozumieć pod pojęciem „kochanka”?

kochanka

Kochanka, według definicji Słownika Języka Polskiego oznacza „kobietę utrzymującą stosunki seksualne z mężczyzną bez zawarcia związku małżeńskiego.” W potocznym znaczeniu słowo „kochanka” określa jednak głównie „tą trzecią”, czyli kobietę, która ma romans z mężczyzną będącym w innym, trwałym związku. Zdarza się również, że wyrazu tego używamy mając na myśli po prostu kobietę, którą łączy z kimś erotyczna i uczuciowa więź.

Królewskie kochanki

Historia zna wiele przykładów słynnych kochanek, faworyt i metres królewskich, cieszących się szczególnymi względami władcy. Czasem nawet kobiety te posiadały większe przywileje niż prawowite żony poślubiane często dla dobra interesów państwa czy rodu, a nie z miłości. Bywało również, że panie te były tolerowane na dworach królewskich, a królowe wcale nie ubolewały nad tym, że nie muszą wypełniać małżeńskiego obowiązku.

Kochanka doskonała

Dla wielu mężczyzn kochanka doskonała to kobieta kochająca bezinteresownie, gotowa do poświęceń i spotkań w każdej chwili i każdym miejscu. Ponadto powinna ona być atrakcyjna, ale na tyle oddana, by nie wzbudzać zazdrości czy poczucia zagrożenia u partnera. Idealna kochanka charakteryzuje się również ciągłą gotowością do erotycznych zbliżeń, nie wie co to ból głowy i nie stawia partnerowi zbyt wysokich wymagań. W łóżku potrafi przejąć inicjatywę, a w razie potrzeby okazać wiele czułości, cierpliwości i łagodności. Nie podlega dyskusji, że kobieta idealna jest wierna i daje odczuć swojemu mężczyźnie, że jest on dla niej tym jedynym i najwspanialszym na świecie. Przy tym rozumie jego problemy, wysłuchuje zwierzeń i akceptuje nałogi. Wymarzona kobieta jest zawsze zadbana i liczy się ze zdaniem swojego mężczyzny bardziej, niż z opiniami koleżanek.

Więź kochanków

Mężczyznę łączy z kochanką silna zmysłowa więź, której ważnym elementem jest pożądanie. Taki związek daje mężczyźnie poczucie życia pełną piersią. Bywa więc, że gdy kobieta wspomina o kwestiach matrymonialnych, on, w obawie przed końcem przygody, niechętnie podejmuje temat. Mężczyzna boi się wówczas, że jego wolność zostanie stłamszona przez problemy życia we dwoje. Mogłoby się wówczas okazać, że żona, którą będzie przecież widywać codziennie, w różnych sytuacjach, nie będzie już tak pociągająca i fascynująca, jak widywana rzadko i przy wyjątkowych okazjach kochanka.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB