Jak rozpoznać zdradę – 10 oznak

Jak rozpoznać zdradę

Podejrzewasz, że twój mężczyzna może mieć romans? Wiesz, że coś się dzieje, nie masz jednak żadnych twardych dowodów na to, że przyczyną twojego niepokoju może być inna kobieta? Zanim zdecydujesz się na poważną rozmowę, sprawdź, czy zachowanie twojego partnera nie wpisuje się w poniższe punkty.

Przeczytaj też: dlaczego zdradzamy?

10 dowodów na to, że on może mieć romans

1 Najbardziej oczywisty znak wskazujący na zdradę to oczywiście ślady szminki na koszuli, czy zapach innej kobiety na jego ciele lub ubraniu. Jeśli znajdziesz tego typu ślady, możesz poczuć się prawie tak, jakbyś przyłapała go na gorącym uczynku. W tej sytuacji powinnaś albo od razu zabrać się za wyjaśnianie z nim tej kwestii, albo chwilę odczekać i skupić się na poszukiwaniu innych dowodów na to, że on faktycznie może cię zdradzać.

2 Nigdy nie był specjalnym zwolennikiem nadgodzin, ale od pewnego czasu często zostaje dłużej w pracy? Jeśli jesteś pewna, że w jego miejscu pracy nie przybyło mu nagle obowiązków, z którymi nie może sobie poradzić w osiem godzin, możesz podejrzewać, że to tylko wymówka.

3 Jest nieobecny nawet wtedy, kiedy fizycznie jest obok ciebie, nie zauważa cię. Ciągle jest zamyślony? Niby cię słucha, ale nie słyszy tego, co mówisz.

4 Zaczyna znacznie bardziej o siebie dbać. Nie chodzi tu tylko o to, że wychodzi z domu dobrze ubrany, pachnący, zapisał się również na siłownię, biega, czy przeszedł na dietę. Zaniepokoić powinno cię również częstsze branie prysznica (jeśli wcześniej nie miał w zwyczaju kąpać się codziennie przed snem). To zachowanie może być spowodowane chęcią zmycia z ciała śladów innej kobiety – przede wszystkim jej zapachu.

Może również nie tylko bardziej dbać o siebie, ale również o swoje auto, jeśli takie posiada. Znacznie częściej sprząta samochód? Być może robi to również w tym celu, aby usunąć wszelkie ślady po tej drugiej.

5 Sugestie rzucane przez rodzinę i przyjaciół. Zazwyczaj ludzie, którzy coś wiedzą, nie potrafią otwarcie powiedzieć o swoich podejrzeniach, obawiając się zranić osobę, która prawdopodobnie jest zdradzana. W delikatny sposób próbują więc przekazać jej, że być może partner nie jest wobec niej szczery. Wsłuchuj się w to, co mówią bliscy, nie bój się zadawać pytań i pociągnąć temat, jeśli masz wrażenie, że ktoś bliski może chcieć powiedzieć ci coś przykrego na temat twojego mężczyzny.

6 On zaczyna rzucać oskarżenia, ataktuje cię, twierdząc, że przesadasz z zazdrością. Może się też zdarzyć, że sam zaczyna oskarżać cię o zdradę. Robi to albo po to, aby odciągnąć od siebie twoją uwagę, albo dlatego, ponieważ mierzy cię swoją miarą. Skoro on może cię zdradzać, zakłada, że i ty to potrafisz.

7 Nie rozstaje się z telefonem, nawet w łazience. Często wysyła lub odbiera sms, do tego, gdy rozmawia przez telefon, stara się, abyś nie była świadkiem tej rozmowy.

8 Na twoje sugestie, że coś może być na rzeczy, oferuje ci po pewnym czasie, abyś przejrzała jego telefon/skrzynkę mailową. Jeśli cię zdradza, do kontaktów z tą drugą kobietą i tak w pewnym momencie zacznie używać innego telefonu, a ten, który znasz, nie będzie zawierał żadnych śladów zdrady. Podobnie, jak i jego skrzynka mailowa. Chyba, że nie jest specjalnie rozgarnięty i nie wpadł na pomysł, aby do kontaktów z kochanką zorganizować sobie inny numer telefonu i skrzynkę odbiorczą. Albo po prostu chce, abyś znalazła dowody na to, że ma kogoś na boku.

9 Sprawdzając stan waszego konta, zauważasz, że on zaczął częściej wybierać znaczne sumy pieniędzy, nie powiedział ci nigdy, na co je przeznaczył. W jego kieszeniach znajdujesz rachunki z nieznanych restauracji, hoteli, czy kwiaciarni.

10 Nigdy nie był specjalnie miły lub uczynny, teraz nagle próbuje cię wyręczać, oferuje pomoc, jest słodki i kochany? Za tak nagłą zmianą postawy może kryć się druga kobieta, a tym samym jego poczucie winy. Miłymi gestami próbuje zagłuszyć wyrzuty sumienia.

Oczywiście nie możesz automatycznie założyć, że partner na pewno cię zdradza, bo jego zachowanie wpisuje się w któryś z powyższych punktów. Powinnaś się zaniepokoić, jeśli ma miejsce co najmniej kilka z opisanych zachowań.

On zdradza. Co dalej?

Masz silne podejrzenia, że on cię zdradza? Najlepsza będzie w tej sytuacji szczera rozmowa, podczas której zapytasz go wprost o to, czy się z kimś spotyka. W zależności od tego, jaką odpowiedź usłyszysz, powinnaś podjąć odpowiednie kroki. Jeśli on zapiera się, że nie ma z nikim romansu, może faktycznie intuicja cię myli, a on jest wobec ciebie szczery i uczciwy. Jeżeli natomiast w rozmowie z tobą potwierdzi, że kogoś poznał, nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji! Jeśli on żałuje i zapewnia cię, że skończy z tą drugą, rozważ w sercu, czy ciągle go kochasz i będziesz w stanie mu wybaczyć. Być może przyda wam się do tego pomoc specjalisty. Jeżeli natomiast on stwierdzi, że faktycznie kogoś poznał i chce odejść, cóż, możesz albo spróbować o was zawalczyć (jeśli wierzysz, że będziesz z nim mogła być mimo, iż cię zdradził), albo zdecydować się na rozstanie. Na początku będzie ci niezwykle trudno, pamiętaj jednak, że każde złamane serce w końcu się zrasta!

Przeczytaj też: jak zapomnieć o byłym?

Na świecie istnieją mężczyźni, którzy brzydzą się zdradą i nigdy nie posuną się do oszukiwania swojej partnerki. Na taką osobę zasługujesz.

banner do rejestracji

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB