Dopóki piłka w grze, nie chodzę na randki! Jak przetrwać czas piłkarskich mistrzostw, kiedy ukochany jest zagorzałym kibicem?

Jak przeżyć piłkarskie mistrzostwa Europy

Jak co cztery lata, na początku czerwca niemal cała Europa niecierpliwie odlicza czas do pierwszego gwizdka, który oznajmi początek kolejnych Mistrzostw Europy. Fani piłki, to nie da się ukryć, głównie mężczyźni. Na czas trwania turnieju często przestają być kochanymi partnerami, stając się zakochanymi w swojej drużynie kibicami. Jak ten czas mogą przetrwać ich partnerki?

1 Poczuj się jak trener – zaplanuj własną strategię. Potrzebna Ci będzie do tego rozpiska wszystkich meczy, jakie Twoja druga połówka może chcieć obejrzeć. Gdy poznasz dni, które na pewno upłyną pod znakiem piłki, „ewakuuj się” na ten czas na bezpieczne pozycje.

2 Zapomnij o takich zwrotach, jak: „nie ma szans”, czy „strata czasu”. Zamiast tego wpisz do swojego słownika „nadzieja umiera ostatnia”. Zespół, któremu kibicuje Twoja druga połówka, będzie zapewne przeżywał różne chwile, czasem może być nawet dramatycznie. Prawdziwy kibic nie traci jednak nigdy nadziei i w myśl zasady „dopóki piłka w grze”, wierzy, że sytuacja może się jeszcze odmienić.

3 Nigdy nie mów: „czemu tak bardzo się tym przejmujesz?” Partner żyje teraz głównie piłką nożną, raczej więc nie zrozumie Twojego pytania i na pewno poczuje się zirytowany, kiedy je usłyszy. Niepotrzebe Ci kłótnie z rozemocjonowanym kibicem.

4 W trakcie trwania meczy, nie wyciągaj swojego ukochanego kibica na imprezy, czy spotkania rodzinne. Nawet jeśli zgodzi Ci się towarzyć, przez całe spotkanie będzie siedział ze spuszczonym na kwintę nosem i wzrokiem wlepionym w ekran swojej komórki.

5 Nie wykorzystuj seksu do tego, aby przyciągnąć jego uwagę. Jest maksymalnie skupiony na piłce, więc na 99% nie uda Ci się tego zmienić. Skończy się to fochem i poczuciem odrzucenia.

6 Zamiast tego.. Znajdź sobie na ten czas swoją własną obsesję. Skup się na czymś, czym zawsze chciałaś się zająć, albo.. jeśli wyjątkowo irytuje Cię zachowanie swojego kibica, w czytelny sposób pokarz mu, jak odbierasz to jego kibicowanie. Wystarczy, że na jego oczach zaczniesz tę swoją nową obsesję przeżywać podobnie, jak on mecze. Włącz kanał przyrodniczy i zacznij głośno emocjonować się tym, co widzisz na ekranie.Lwice polują na stado antylop? Głośno zagrzewaj antylopy do ucieczki!

7 Jeśli jednak uznasz, że chciałabyś potowarzyszyć partnerowi w trakcie oglądania meczy, zrób mu tę przyjemność. Koniecznie załóż koszulkę z nazwą i barwami zespołu, któremu kibicuje Twój ukochany. Usiądź koło niego na kanapie, zacznij zadawać pytania o składy, zasady i jego opinie, a on poczuje się ekspertem, który w jakiejś dziedzinie wie więcej, niż Ty. Twój partner na pewno będzie z tego zadowolony, a Ty zapunktujesz.

Źródła

How to survive the World Cup: 5-point guide for football widows (and widowers)

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB