Kiedy partner nie odpowiada…

Co zrobić jeśli użytkownik nie odpowiada na Twoją wiadomość?

Kiedy partner nie odpowiada…

Pełen entuzjazmu zarejestrowałeś się na stronie eDarling i rozpocząłeś poszukiwanie wymarzonego partnera. Powoli jednak opuszcza Cię euforia, gdyż druga osoba nie odpisuje na Twoje wiadomości. Podpowiemy Ci, co robić w takiej sytuacji.

Na eDarling masz możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, wśród których możesz znaleźć miłość swojego życia. Nie zawsze jednak udaje się, aby w krótkim czasie spotkać na naszym portalu swoją drugą połówkę. Czasem zdarza się, że długo nie otrzymujesz odpowiedzi na Twoje wiadomości lub przesłane uśmiechy. Przeczytaj, jakie mogą być tego powody i jak sobie radzić w takiej sytuacji.

Zbyt duże oczekiwania

Często osoby, które rejestrują się na portalu randkowym mają początkowo bardzo entuzjastyczne podejście. Ponieważ są singlami już od dłuższego czasu, oczekują, że w krótkim czasie znajdą tutaj miłość swojego życia. Nadzieja ta jest często dodatkowo podsycana przez opowieści znajomych, którzy spotkali wymarzonego partnera w sieci zaledwie po trzech dniach czy tygodniu.

W większości przypadków jednak strzała Amora nie trafia od razu do celu. Dużo ludzi potrzebuje trochę czasu, aby zastanowić się, czy internetowa znajomość przekształci się w miłość. Nie jest także powiedziane, że osoba, z którą być może w przyszłości stworzysz udany związek, będzie już wśród pierwszych zaproponowanych przez nas partnerów. Pośród nich znajdują się oczywiście osoby, z którymi masz wiele wspólnego, jednak czy między Wami zaiskrzy, okaże się dopiero po nawiązaniu kontaktu. Dlatego nie martw się, jeśli jeszcze nie odnalazłeś swojej drugiej połówki. W poszukiwaniu miłości warto uzbroić się w cierpliwość!

Co zrobić, jeśli Twój partner każe Ci czekać na odpowiedź? Mamy dla Ciebie trzy pomocne wskazówki:

1) Przypomnij sobie własne zakończone znajomości

Być może zdarzyło Ci się już, że początkowo świetnie zapowiadająca się znajomość, dość szybko zakończyła się. Korespondencja przestała być tak częsta, jak w pierwszej fazie Waszego kontaktu, zaś spotkanie w „realu” pokazało, że związek z tą osobą nie wchodzi w grę.

Czas, który poświęciłeś na zawarcie znajomości, które zakończyły się niepowodzeniem, nie był z pewnością czasem straconym. Warto skorzystać ze swoich doświadczeń i wyciągnąć z nich wnioski. Dzięki temu będziesz lepiej wiedział, jakiego partnera naprawdę poszukujesz i czego oczekujesz od związku. Podczas takich przemyśleń możesz uświadomić sobie coś, czego wcześniej w ogóle nie brałeś pod uwagę. Spostrzeżenia te będą z pewnością pomocne przy poszukiwaniu tej jednej, jedynej osoby.

Spróbuj zebrać swoje wnioski dotyczące związku i wyraź je w swoim profilu. Jeśli np. nie odpowiada Ci osoba, która jest tak pochłonięta pracą, że nie ma na nic innego czasu, zaznacz to dyskretnie w swoim profilu. Możesz przykładowo napisać: „Szukam partnera, który będzie chętnie spędzał ze mną czas nie tylko w weekendy, ale także w tygodniu”. Im bardziej precyzyjne będą Twoje odpowiedzi, tym większą będziesz miał szansę na odnalezienie osoby, która odpowiada Twoim oczekiwaniom.

2) Nie zniechęcaj się

Zdarza się, że Twoja próba nawiązania kontaktu pozostaje bez odpowiedzi. Z pewnością wysłałeś już kiedyś uśmiech lub wiadomość, które pozostały bez odzewu ze strony drugiej osoby. Odpowiedz z ręką na sercu: Czy ty też zawsze odpisywałeś na wszystkie otrzymane wiadomości? Nie bierz zatem takiej reakcji tak bardzo do siebie i nie poddawaj się!

Powody, dla których nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi, mogą być różne. Nie zadręczaj się pytaniami, dlaczego zaproponowany partner do Ciebie nie odpisa, tylko poświęć swoją energię na poznanie nowych osób!

3) Postaw na urozmaicenie

Poszukując partnera w internecie, może się zdarzyć, że stracisz w pewnym momencie cały optymizm i zapał. Taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce wtedy, gdy masz poczucie, że poszukiwania kosztują Cię zbyt wiele czasu.

Nie szukaj partnera na siłę. Warto też wyłączyć komputer i zrobić coś, co najbardziej lubisz! Może masz ochotę wsiąść na rower i ruszyć w nieznane lub spotkać się ze znajomymi, żeby pogadać przy lampce wina. Zaloguj się na naszej stronie po pewnym czasie, gdy znów będziesz ciekawy, czy dostałeś uśmiech bądź nowe wiadomości.

Urozmaicenie wolnego czasu wpływa korzystnie nie tylko na Twój nastrój, ale także na poszukiwanie partnera. Otwierając się na nowe przeżycia i doznania, nabierasz nowych sił do działania. Dzięki temu jesteś bardziej spokojny oraz tryskasz humorem i energią. Wyrwij się czasem z rutyny, abyś pełen motywacji znów zaczął szukać swojej wymarzonej drugiej połówki.

Przeczytaj tutaj, na co powinieneś zwrócić uwagę na pierwszej randce.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB