Polityka prywatności aplikacji eDarling

Polityka prywatności

Polityka prywatności aplikacji eDarling

Ważne od sierpnia 2015

W celu przedstawienia Państwu odpowiednich propozycji innych Użytkowników portalu randkowego, eDarling zastrzega sobie prawo do pobierania, przetwarzania oraz użytku Państwa danych osobowych. Nasz portal przykłada szczególną wagę do odpowiedzialnego przetwarzania oraz ochrony danych osobowych swoich Użytkowników.

W tym miejscu chcielibyśmy wyjaśnić, jakie dane osobowe są przetwarzane, w jakim celu i w jakiej formie w przypadku korzystania z aplikacji eDarling na urządzeniu mobilnym.

 

Spis treści

1. Ochrona danych osobowych

2. Zbieranie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych

  2.1 Zbieranie danych podczas pobierania i instalowania aplikacji

  2.2 Zbieranie danych podczas korzystania z aplikacji bez rejestracji

  2.3 Zbieranie danych podczas rejestracji i korzystania z aplikacji

3. Zbieranie i przetwarzanie danych podczas korzystania z określonych funkcji

  3.1 Wiadomości

  3.2 Odwiedziny profilu

  3.3 Propozycje partnerów

  3.4 Funkcja "Lubię"

  3.5 Powiadomienia Push

4. Wymagane uprawnienia

  4.1 System operacyjny Android (różni producenci, np. Samsung, HTC, Sony, LG)

   4.1.1 Odczytywanie stanu i informacji o telefonie

   4.1.2 Robienie zdjęć i nagrywanie filmów

   4.1.3 Odczytywanie, modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci SD

   4.1.4 Znajdowanie kont na urządzeniu

   4.1.5 Pełny dostęp do sieci i odbieranie danych z Internetu

   4.1.6 Wyświetlanie połączeń sieciowych

   4.1.7 Dostęp do włączonych aplikacji

   4.1.8 Inne uprawnienia

  4.2 System operacyjny iOS (np. Apple iPhone, lub iPad)

   4.2.1 Powiadomienia / Powiadomienia Push

   4.2.2 Dostęp do aparatu fotograficznego

   4.2.3 Dostęp do zdjęć

5. Konfiguracja powiadomień push

  5.1 System operacyjny Android (różni producenci, np. Samsung, HTC, Sony, LG)

  5.2 System operacyjny iOS (np. Apple iPhone, lub iPad)

6. Przekazywanie danych osobowych

7. Kontrola danych osobowych

8. Prawo do informacji

9. Bezpieczeństwo danych

10. Prawo do wycofania zgody na wykorzystanie danych osobowych

 

1. Ochrona danych osobowych

eDarling jest poważnym portalem internetowym, który ma na celu pomoc użytkownikom w znalezieniu odpowiedniego partnera.

Aplikacja eDarling jest obsługiwana przez firmę Spark Networks Services GmbH z siedzibą przy Kohlfurter Straße 41/43. 10999 Berlin. Firma Spark Networks Services GmbH jest podmiotem odpowiedzialnym w myśl przepisów niemieckiej federalnej ustawy o ochronie danych osobowych (BDSG).

Ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Przestrzegamy restrykcyjnych przepisów prawa niemieckiego oraz europejskiego w tym zakresie. Niemiecka ustawa o ochronie danych osobowych (Bundesdatenschutzgesetz - BDSG) oraz niemiecka ustawa o mediach elektronicznych (Telemediengesetz) określają zasady ochrony danych osobowych. Obejmuje to dane, które mogą zostać powiązane z określoną osobą (np. imię i nazwisko lub adres e-mail). Ochrona nie obejmuje danych traktowanych jako anonimowe, które nie mogą zostać przyporządkowane określonej lub możliwej do określenia osobie, lub mogą zostać do niej przyporządkowane poprzez nieproporcjonalnie duży nakład czasu, kosztów i siły roboczej.

W celu umożliwienia świadczenia usług przez eDarling, dane osobowe są zbierane, przetwarzane i wykorzystywane. W ramach obowiązujących regulacji prawnych, eDarling zastrzega sobie prawo do anonimowej analizy profili użytkowników w celach reklamowych, do badań marketingowych oraz dla ulepszenia jakości serwisu, jednak tylko w przypadku, gdy użytkownik nie skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy wykorzystywania jego danych w tym celu.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących prywatności danych, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta pod adresem:

Spark Networks Services GmbH

- eDarling Dział Obsługi Klienta -

Kohlfurter Straße 41/43

10999 Berlin

E-mail: info@edarling.pl

Powrót na górę strony

2. Zbieranie, przetwarzanie i wykorzystywanie danych

eDarling to profesjonalny randkowy serwis internetowy, którego działanie opiera się na naukowo opracowanej metodzie doboru partnerskiego, której celem jest optymalne dopasowanie do siebie osób pragnących stworzyć stały związek. W celu świadczenia usługi, eDarling zbiera, przetwarza i wykorzystuje przekazane przez Państwa dane osobowe. W większości przypadków dane są przetwarzane anonimowo. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo poniżej.

Powrót na górę strony

2.1. Zbieranie danych podczas pobierania i instalowania aplikacji

Aby pobrać i zainstalować naszą aplikację ze sklepu z aplikacjami (np. Google Play, Apple App Store), w pierwszej kolejności należy zarejestrować konto użytkownika i zawrzeć odpowiednią umowę z dostawcą usług w ramach danego sklepu. Nie mamy na to wpływu i nie jesteśmy stroną takiej umowy użytkowania. W trakcie pobierania i instalowania aplikacji, niezbędne w tym celu informacje są przekazywane do odpowiedniego sklepu z aplikacjami, w szczególności nazwa użytkownika, adres e-mail, numer konta użytkownika, czas pobrania, informacje dotyczące płatności oraz indywidualny kod urządzenia. Nie mamy wpływu na pobieranie tych danych i nie ponosimy za to odpowiedzialności. Dostarczone dane są przetwarzane jedynie w zakresie koniecznym do pobrania i zainstalowania aplikacji na urządzeniu mobilnym (np. smartfon, tablet). Ponadto dane te nie są później przechowywane.

Powrót na górę strony

2.2. Zbieranie danych podczas korzystania z aplikacji bez rejestracji

Podczas korzystania z aplikacji pobieramy następujące dane techniczne w celu zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania. Dane te są automatycznie pobierane z Państwa urządzenia mobilnego, a następnie nam przekazywane.

• informacje o urządzeniu

• kod urządzenia (niepowtarzalne ID Spark)

• informacje o systemie operacyjnym

• unikalny numer urządzenia Spark (UDID)

• identyfikator odbiorcy reklam Apple iOS (IDFA)

Dane te są wykorzystywane przez nas do rozwiązywania problemów i anonimowo oceniane w celach statystycznych, dzięki czemu możemy zoptymalizować naszą ofertę.

Powrót na górę strony

2.3. Zbieranie danych podczas rejestracji i korzystania z aplikacji

Jeśli zdecydują się Państwo na korzystanie z oferty eDarling, przedstawionej szczegółowo w Regulaminie, konieczne będzie podanie przez Państwa swoich danych osobowych, które zostaną pobrane w ramach rejestracji. Możliwa jest już rejestracja poprzez aplikację – należy wybrać „Zarejestruj się bezpłatnie“. Aby uzyskać więcej informacji na temat przetwarzania danych na stronie internetowej eDarling, prosimy o zapoznanie się z Polityką Prywatności serwisu.

Po zarejestrowaniu konta i zalogowaniu się poprzez aplikację, można wysyłać wiadomości do innych użytkowników eDarling, przeglądać propozycje partnerów, czy też dodawać zdjęcia. Niektóre funkcje są udostępnione wyłącznie dla użytkowników Premium. Podczas korzystania z aplikacji po rejestracji, pobierane są dane osobowe, które zostały przez Państwa podane (np. poprzez wypełnienie odpowiednich pól lub zaznaczenie pola wyboru). Dotyczy to danych, takich jak:

• ID użytkownika na platformie eDarling

• zawartość wiadomości

• interakcje z innymi użytkownikami (np.,wysyłanie uśmiechów lub „lubię”)

• dodane zdjęcia

Powrót na górę strony

3. Zbieranie i przetwarzanie danych podczas korzystania z określonych funkcji

3.1. Wiadomości

Inni Użytkownicy portalu mogą wysyłać Państwu wiadomości. Są one dostarczane wyłącznie za pośrednictwem systemu pocztowego na portalu eDarling, bez ujawnienia Państwa adresu e-mail. Istnieje możliwość "zablokowania" wiadomości od Użytkowników, z którymi nie chcą się już Państwo więcej kontaktować.

Powrót na górę strony

3.2. Odwiedziny profilu

Inni Użytkownicy są powiadamiani o fakcie, że odwiedzili Państwo ich profil. Również Państwo mogą sprawdzić, kto odwiedził Państwa profil. W ramach aplikacji, funkcja ta jest wyłącznie dostępna dla użytkowników Premium. Ponadto Użytkownicy Premium mogą oglądać dodane na Państwa profilu zdjęcia.

Powrót na górę strony

3.3. Propozycje partnerów

Państwa profil i zamieszczone w nim informacje oraz zdjęcia są proponowane innym Użytkownikom zgodnie z zasadami działania metody doboru partnerskiego. Analogicznie będą Państwo otrzymywać propozycje partnerów. Zmieniając ustawienia swojego konta, mogą Państwo aktywować lub dezaktywować funkcję doboru partnerskiego. Jeśli ta funkcja jest dezaktywowana, Państwa profil nie będzie proponowany innym użytkownikom i nie będą Państwo otrzymywali od nas propozycji partnerów. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Polityki Prywatności serwisu eDarling.

Powrót na górę strony

3.4. Funkcja „Lubię“

Pod umieszczonymi przez Użytkowników zdjęciami oraz wpisami, znajduje się przycisk z funkcją „Lubię“. Klikając w przycisk „Lubię“, mogą Państwo zasygnalizować, że podobają się Państwu wpisy lub zdjęcia zamieszczone przez innych Użytkowników. Dany Użytkownik otrzyma następnie powiadomienie o tym fakcie.

Powrót na górę strony

3.5. Powiadomienia push

Aplikacja powiadamia o określonych wydarzeniach i tematach, takich jak wiadomości lub uśmiechy od innych użytkowników, nawet jeżeli nie korzystają Państwo aktywnie z aplikacji.

Aby zapewnić funkcję powiadomień push, korzystamy z serwisu powiadomień push firmy Apple (iOS) lub serwisu Google CD2M (Android). Obie usługi są standardowymi funkcjami dostępnymi w systemach operacyjnych Apple (iOS9 i Google (Android) i mogą być skonfigurowane w ustawieniach systemowych urządzenia. Aby powiadomienia push prawidłowo funkcjonowały na urządzeniu, konieczne jest pobranie identyfikatorów: token ID urządzenia (iOS) lub identyfikator rejestracji (Android), które zostały automatycznie wygenerowane na urządzeniu przez Apple i Google, podczas korzystania z aplikacji. Identyfikator (ID), podobnie jak adres e-mail lub numer telefonu, służy do określenia prawidłowego adresata. Państwa identyfikator jest nam wyłącznie udostępniony w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na wysyłanie przez aplikację powiadomień push. W celu wyświetlania powiadomień push na Państwa urządzeniu mobilnym, przesyłamy treść wiadomości, wraz z zaszyfrowanym identyfikatorem do firmy Apple lub Google. Z kolei firmy te korzystają z Państwa identyfikatora w celu przesłania wiadomości w zaszyfrowanej formie na Państwa urządzenie mobilne.

Jeśli nie chcą Państwo korzystać z tej funkcji, można ją wyłączyć w ustawieniach urządzenia. Więcej informacji na temat powiadomień push zawarte jest w punkcie 5.

Powrót na górę strony

4. Wymagane uprawnienia

Aby spełniać niektóre funkcje, aplikacja wymaga dostępu do pewnych usług i danych zapisanych na Państwa urządzeniu. W zależności od systemu operacyjnego, wymaga to częściowo wyraźnego pozwolenia Użytkownika na udzielenie dostępu.

Poniżej wyjaśniamy, jakie uprawnienia wymagane są dla których funkcji z podziałem na systemy operacyjne, w jakich oferowana jest nasza aplikacja.

Powrót na górę strony

4.1. System operacyjny Android (różni producenci, np. Samsung, HTC, Sony, LG)

4.1.1. Odczytywanie stanu i informacji o telefonie

Podczas instalacji wymagane jest nadanie uprawnienia „Odczytywanie stanu i informacji o telefonie”. Dzięki temu uprawnieniu aplikacja może rozpoznać, czy trwa rozmowa telefoniczna i przerwać działanie. Dzięki tej funkcji możemy również określić model urządzenia, a także wersję systemu operacyjnego, aby móc stosownie wyświetlać nasze treści.

Powrót na górę strony

4.1.2. Robienie zdjęć i nagrywanie filmów

Podczas instalacji wymagane jest nadanie uprawnienia „Robienie zdjęć i nagrywanie filmów”. Dzięki temu uprawnieniu, aplikacja uzyskuje dostęp do aparatu fotograficznego. Kliknięcie na „Dodaj zdjęcie”, a następnie „Zrób zdjęcie” pozwala na robienie zdjęć oraz udostępnienie ich innym Użytkownikom.

Powrót na górę strony

4.1.3. Odczytywanie, modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci SD

Podczas instalacji aplikacji wymagane jest nadanie uprawnień „Odczytywanie, modyfikowanie i usuwanie zawartości pamięci SD”. Umożliwiają one aplikacji dostęp do nośnika pamięci SD na Państwa urządzeniu mobilnym. Pozwala to na przechowywanie informacji o ustawieniach aplikacji (np. dotyczących ustawień powiadomień push) na nośniku pamięci SD.

Powrót na górę strony

4.1.4. Znajdowanie kont na urządzeniu

Podczas instalacji aplikacji wymagane jest nadanie uprawnień „Znajdowanie kont na urządzeniu”. Funkcja ta pozwala aplikacji wyszukać konta funkcjonujące na urządzeniu i połączyć się z różnymi usługami. Aplikacja nie uzyskuje dostępu do Państwa haseł.

Powrót na górę strony

4.1.5. Pełny dostęp do sieci i odbieranie danych z Internetu

Podczas instalacji aplikacji wymagane jest nadanie uprawnień „Pełny dostęp do sieci” i „Odbieranie danych z Internetu”. Uprawnienia te umożliwiają aplikacji automatyczne pobieranie z Internetu treści, które są wyświetlane w aplikacji lub są potrzebne do działania indywidualnych funkcji (np. żeby wyświetlać propozycje partnerów lub oglądać „Mój profil”). Na indywidualnych stronach nie istnieją organiczenia techniczne.

Powrót na górę strony

4.1.6. Wyświetlanie połączeń sieciowych

Podczas instalacji aplikacji wymagane jest nadanie uprawnień „Wyświetlanie połączeń sieciowych”. Uprawnienie pozwala na rozpoznanie, czy połączenie internetowe nawiązane zostało przez sieć WiFi, czy też przez sieć mobilną (GRPS, 3G, LTE). W zależności od rodzaju połączenia, aplikacja dostosuje dostępność danych elementów serwisu.

Powrót na górę strony

4.1.7. Dostęp do włączonych aplikacji

Podczas instalacji wymagane jest nadanie uprawnień „Dostęp do włączonych aplikacji“. Dzięki temu uprawnieniu aplikacja ma dostęp do informacji o aktualnie lub ostatnio uruchamianych aplikacjach. Funkcja ta służy wysyłaniu naszych powiadomień push.

Powrót na górę strony

4.1.8. Inne uprawnienia

Ponadto, wymagane jest nadanie uprawnień "Dezaktywacja hibernacji" "Kontrola wibracji" oraz "Sticky broadcast". Dotyczy to technicznych funkcji koniecznych do działania aplikacji. Dane osobowe nie są pobierane lub wykorzystywane poprzez te procesy.

Powrót na górę strony

4.2. System operacyjny iOS (np. Apple iPhone lub iPad)

4.2.1. Powiadomienia / Powiadomienia push

Jeżeli odpowiedzą Państwo „Tak“ na pytanie, czy eDarling może wysyłać powiadomienia push, wyrażają Państwo zgodę na wysyłanie przez aplikację powiadomień push dotyczących pewnych wydarzeń i tematów. Funkcja ta jest aktywna, nawet jeżeli aplikacja jest wyłączona. Powiadomienia są wysyłame w postaci dźwięków, komunikatów (np. banerów na ekranie) i/lub plakietek (obrazki lub liczba na ikonie aplikacji).

Więcej informacji na temat powiadomień push oraz opcji konfiguracji można znaleźć w punkcie 5.

Powrót na górę strony

4.2.2. Dostęp do aparatu fotograficznego

Jeżeli odpowiedzą Państwo „Tak“ na pytanie, czy eDarling może mieć dostęp do aparatu fotograficznego, wyrażają Państwo zgodę na dostęp aplikacji do aparatu fotograficznego w celu wykonania zdjęć poprzez funkcję „Zrób zdjęcie“, następnie udostępnienia ich innym Użytkownikom.

Powrót na górę strony

4.2.3. Dostęp do zdjęć

Jeżeli odpowiedzą Państwo „Tak“ na pytanie, czy eDarling może mieć dostęp do galerii zdjęć, wyrażają Państwo zgodę na dostęp aplikacji do zapisanych zdjęć. Mogą Państwo wybrać zdjęcia poprzez funkcję „Zrób zdjęcie“ > „Użyj zdjęcie z albumu” i udostępnić je innym Użytkownikom.

Powrót na górę strony

5. Konfiguracja powiadomień push

Dzięki powiadomieniom push (nazywanym w iOS również „wiadomościami“) mogą otrzymywać Państwo alerty dotyczące pewnych wydarzeń lub tematów (np. wiadomości od innych Użytkowników), nawet jeżeli aplikacja nie została otwarta. W tym celu należy odpowiedzieć „tak“ na pytanie, czy eDarling może wysyłać powiadomienia push w aplikacji. Pytanie to pojawi się przy pierwszym uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się.

Powiadomienia push można włączać lub wyłączać w aplikacji. W tym celu należy otworzyć menu „Ustawienia“ i wybrać opcję „Powiadomienia push“ W zależności od aktualnych ustawień, można wybrać „Włącz powiadomienia push“ lub „Wyłącz powiadomienia push“. Po zmianie ustawień powiadomień push, zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem.

Powrót na górę strony

5.1. System operacyjny Android (różni producenci, np. Samsung, HTC, Sony, LG)

W systemie Android można także włączać i wyłączać powiadomienia push w ustawieniach systemu. Aby to zrobić, należy w „Ustawieniach” w głównym menu urządzenia wybrać „Aplikacje”, gdzie znajduje się lista wszystkich aplikacji zaisntalowanych na urządzeniu. Należy wybrać aplikację eDarling, a następnie włączyć lub wyłączyć powiadomienia push, używając ikony „Pokaż powiadomienia”. Nazewnictwo może się różnić w zależności od wersji systemu Android.

Powrót na górę strony

5.2. System operacyjny iOS (np. Apple iPhone lub iPad)

W systemie iOS można również włączyć lub wyłączyć powiadomienia push w ustawieniach systemu. W tym celu należy otworzyć “Ustawienia“ aplikacji iOS i wybrać „Powiadomienia“. W menu znajdą Państwo wykaz wszystkich aplikacji, zainstalowanych na urządzeniu i tych, które posiadają funkcję wysyłania powiadomień push. Po wybraniu aplikacji eDarling, można włączyć lub wyłączyć powiadomienia push.

Powrót na górę strony

6. Przekazywanie danych osobowych

Przekazywanie danych Użytkownika innemu Użytkownikowi w ramach świadczenia usługi, odbywa się wyłącznie za pośrednictwem nazwy Użytkownika, którą wybiera każda osoba rejestrująca się na eDarling. eDarling nigdy nie przekazuje danych osobowych danego użytkownika innym osobom korzystającym z platformy (np. imię nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail). Kontakt między Użytkownikami na portalu eDarling może zostać nawiązany wyłącznie poprzez wewnętrzny system komunikacji. W ten sposób Użytkownik sam decyduje, komu udostępni swoje dane kontaktowe. Niektóre dane osobowe podane przez Użytkownika, są widoczne w jego profilu również dla innych osób, zarejestrowanych na eDarling. Obejmuje to informacje dotyczące wieku, płci, wzrostu, pochodzenia etnicznego, wyznania, wykonywanego zawodu, chęci posiadania dzieci oraz nawyków związanych z paleniem tytoniu.

Dane osobowe nie są przez nas sprzedawane i są przekazywane przez nas osobom trzecim w przypadku, kiedy jest to konieczne w ramach świadczenia usług przez eDarling (np. realizacja płatności). Użytkownik wyraża wówczas zgodę na przekazywanie swoich danych osobom trzecim, chyba że przekazywanie danych jest dozwolone na mocy obowiązujących przepisów prawnych (np. obowiązek przekazania danych osobowych organom ścigania).

Ponadto, Apollo Solutions Ltd., Informatics Park, La Tour Koenig, Pointe aux Sables, Mauritius ("Apollo Solutions") oraz Lionentry, Chevchenka 25, Liviv, Ukraine ("Lionentry"), weryfikują zamieszczane przez użytkowników eDarling zdjęcia i wpisy pod kątem ich autentyczności i rzetelności, w celu zapewnienia naszym użytkownikom wysokiej jakości usług. Ponieważ przepisy prawa dotyczące ochrony danych osobowych są zazwyczaj mniej surowe poza Unią Europejską, Apollo Solutions oraz Lionentry podpisały odpowiednie, przyjęte przez Komisję Europejską klauzule umowne, dotyczące przesyłania danych osobowych do partnerów w krajach trzecich, w celu zapewnienia standardów ochrony danych osobowych panujących w UE. Ochrona Państwa danych osobowych jest tym samym zagwarantowana.

Powrót na górę strony

7. Kontrola danych osobowych

Aby chronić naszych Użytkowników przed osobami dopuszczającymi się nadużyć na eDarling, analizujemy działania na naszej platformie, korzystając z różnych zautomatyzowanych programów monitorujących. Pracownicy naszego Działu Obsługi Klienta przeprowadzają losową kontrolę wiarygodności danych, wprowadzanych przez Użytkowników portalu. Określony ciąg znaków lub logowania kilku Użytkowników, które prawdopodobnie mają miejsce na jednym komputerze, mogą doprowadzić do zablokowania tych podejrzanych działań.

eDarling zastrzega sobie również prawo automatycznego filtrowania wiadomości. W tym celu stosujemy listę słów, która ma na celu zweryfikowanie zgodności wiadomości z obowiązującymi zasadami prawa i Regulaminem portalu eDarling. Przykładowo filtrowane będą treści o charakterze pornograficznym czy też zniesławiające inną osobę. W ramach tzw. „Anti-Scamming Scans", chcemy ochronić naszych użytkowników przed potencjalnymi oszustami i zagrożeniami.

Jeżeli przeprowadzona przez nas kontrola wykaże podejrzenie dopuszczenia się nadużycia w ramach korzystania z usług eDarling, wówczas stosowane są odpowiednie przepisy Regulaminu eDarling. W sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, iż dana wiadomość zawiera treści niezgodne z przepisami obowiązującego prawa bądź z postanowieniami Regulaminu portalu, wówczas eDarling zastrzega sobie prawo do zablokowania wysłania bądź odebrania tej wiadomości, bez konieczności poinformowania o tym.

Powrót na górę strony

8. Prawo do informacji

Użytkownik ma prawo do wglądu, zmiany, uzupełniania lub usunięcia danych dotyczących jego osoby oraz ustawień jego konta.

Przypominamy także, iż prawo do usunięcia przez Użytkownika zamieszczonych danych może zostać ograniczone ustawowym obowiązkiem przechowywania danych, do którego przestrzegania zobowiązany jest eDarling.

Ponadto sąd, organy ścigania lub inne ustawowo uprawnione organy mogą pobierać lub żądać wydania danych Użytkownika zamieszczonych w serwisie.

W kwestiach dotyczących uzyskania informacji, zmiany lub usunięcia danych osobowych Użytkownika prosimy o kontakt pisemny na dane kontaktowe podane w punkcie 1. Prosimy jednocześnie o podanie imienia i nazwiska, adresu email oraz nazwy użytkownika w serwisie.

Wiele czynności związanych ze zmianą lub usunięciem danych Użytkownik może również wykonać bezpośrednio na swoim koncie eDarling.

Powrót na górę strony

9. Bezpieczeństwo danych

Wszystkie przekazywane nam podczas rejestracji lub logowania dane są przesyłane przy użyciu połączenia szyfrowanego. Szyfrowanie zapewnia bezpieczeństwo danych przesyłanych pomiędzy Państwa komputerem a naszym serwerem i zapobiega nadużyciom, np. przechwytywaniu danych. Stosowaną przez nas technologią szyfrowania jest SSL (Secure Socket Layer). Technologia ta cieszy się dużym zaufaniem i jest powszechnie używana na całym świecie.

Także w procesie administracji naszych baz danych, stosujemy wszystkie dostępne techniczne środki zaradcze w celu zapewnienia bezpiecznego przechowywania Państwa danych. Dostęp do nich ma tylko wąska grupa specjalnie przeszkolonych pracowników, jedynie w celu kontroli jakości serwisu, udzielania odpowiedzi na skargi oraz zapobiegania próbom oszustwa. Wszystkich naszych pracowników obowiązuje klauzula dotycząca ochrony danych osobowych.

Powrót na górę strony

10. Prawo do wycofania zgody na wykorzystanie danych osobowych

Każde wykorzystanie danych osobowych, które wymaga otrzymania dodatkowego zezwolenia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, nastąpi tylko wówczas, gdy użytkownik udzieli na to wyraźnej zgody.

Użytkownik może w każdej chwili wycofać swoją zgodę na wykorzystanie jego danych w określonym czasie i /lub ze skutkiem na przyszłość.

W celu wycofania zgody bądź też rezygnacji z wykorzystania danych osobowych, każda zainteresowana osoba może się z nami skontaktować, korzystając z danych kontaktowych podanych w punkcie 1.

Należy pamiętać o tym, iż w przypadku wycofania zgody na wykorzystanie pewnych danych, świadczenie usług przez eDarling może stać się niemożliwe. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w tej sprawie.