Związek

Redakcja eDarling, listopad 2014

 

Pieszczotliwe określenia kochanków: czułe zwroty, których warto używać

 

Kotku, myszko, żabko - nasza wyobraźnie nie zna granic, jeśli chodzi o zwracanie się do ukochanej osoby. Zdrobnienia pełne czułości sa sposobem na wyrażenie naszego uczucia. Przyjrzyjmy się tym zwrotom bliżej.

 

Pieszczotliwe określenia

 

1. Klasyczne „Kochanie”

Takie określenie partnera to klasyk! Prawdopodobnie trudno byłoby znaleźć osobę, która nie użyła go choć raz, choć nie jest ono szczególnie oryginalne i wyszukane. „Kochanie” należy jednak do najczęściej używanych form nazwania partnera, a  jej specyfika polega na tym, że zawiera ona w sobie wyznanie miłości.
 

2. Słodkie zwierzątka

Niezwykłym fenomenem jest fakt, że do najczęstszych określeń kochanków należą zdrobnienia nazw zwierząt. Muszą one jednak budzić pozytywne skojarzenia. Nazwanie mężczyzny „Osiołkiem”, a kobiety „Krówką” z pewnością nie spotka się z ich aprobatą! Do najpopularniejszych pieszczotliwych form należą: „Kotku”, „Żabko”, „Myszko”, „Misiu”, „Króliczku” czy „Rybko”. Podobne określenia są nie tylko wesołe, ale również słodkie i niezwykle czułe.
 

3. Pozytywnie

Pieszczotliwe określenia partnerów pochodzą nie tylko nazw zwierząt. Należą do nich również słowa, które kojarzą nam się wyjątkowo pozytywnie. Są to m.in. takie wyrazy jak: „Słonko” czy „Aniołek”. W tej grupie znajduje się również popularny, jakże cenny "Skarb".
 

4. ZdrobnieniaPieszczotliwe określenia

„Dziubasek” czy „Niunia/Niuniek” to również niezwykle popularne zdrobnienia na określenie partnera. Oddają one pozytywne emocjonalne nastawienie i sympatię żywioną w stosunku do ukochanego oraz są dowodem zażyłości w związku.
 
Każde z tych określeń jest specyficzne i ma na celu pokazanie naszych uczuć. Ważnym czynnikiem jest również sytuacja, w której ich używamy. Pieszczotliwe nazwy należą raczej do prywatnej sfery związku. W towarzystwie obcych osób unika się form zbyt zdrobniałych. To jest raczej zrozumiałe, bo który mężczyzna chciałby podczas oglądania meczu z kolegami usłyszeć z ust partnerki "Puchatku"?!
 

 

 

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@edarling.pl

 

To też może Cię zainteresować:


Randki przez Internet

 

Serwis randkowy

Jak znaleźć chłopaka

 

Pani szuka pana

 

Szukam dziewczyny

 

Total votes: 390
Ocena dla "Pieszczotliwe określenia kochanków". Średnia ocena: 2.96 na 5 bazująca na 390 opiniach.
| |
load