Związek

Redakcja eDarling 2011

 

Sympatia – co znaczy to słowo?

 

Słowo sympatia może mieć co najmniej dwa znaczenia. Z jednej strony sympatia wyraża życzliwy stosunek wobec określonej osoby i umiejętność zrozumienia jej uczuć. Z drugiej strony określenie sympatia używane jest w języku polskim jako synonim słowa partner.
 

Sympatia - gdzie można ją znaleźć?

Sympatia oznacza więź

Wyraz sympatia pochodzi od łacińskiego słowa sympatha, oznaczającego „cierpieć wspólnie” lub „odczuwać z kimś”. Według słownikowej definicji sympatia określa społeczne powinowactwo, w którym jedna osoba w pełni rozumie i akceptuje uczucia drugiej. W języku potocznym mówi się, że "pałamy do kogoś sympatią" lub "darzymy kogoś sympatią", co oznacza, że bardzo kogoś lubimy i chętnie spędzamy z nim czas.

Sympatia, czyli partner

Słowo sympatia ma również inne, nieco już zapomniane znaczenie. Jeszcze kilka lat temu sympatia była odpowiednikiem partnera, czyli ukochanej dziewczyny lub chłopaka. Czasem zdarza się jeszcze, że babcia czy ciocia powie o osobie, w której jesteśmy zakochani, sympatia, ale najczęściej użycie tego słowa w takim kontekście wywołuje uśmiech.

Wydźwięk słowa "sympatia"

Użycie wyrazu „sympatia" w znaczeniu „partner" powoli zanika, a szkoda! Ma ono bowiem bardzo miły wydźwięk, przywołujący na myśl piękne, niewinne uczucie. Określenie sympatia sugeruje, że z daną osobą łączy nas silna więź emocjonalna, która oznacza coś więcej niż erotyczne uniesienie. Sympatia uosabia kogoś, kto jest bliski naszemu sercu, a więc przede wszystkim przyjaciela, który rozumie nas, jak żadna inna osoba.

Sympatia poznana przez Internetsympatia

Czy Ty także szukasz prawdziwego uczucia, które odmieni Twoje życie? Pragniesz poznać bratnią duszę, z którą będziesz dzielić dobre i złe chwile? Internet to nowoczesny sposób na odnalezienie drugiej połówki. Zrejestruj się na eDarling i wypełnij test osobowości, a my sprawimy, że znajdziesz wymarzonego partnera, z którym połączy Cię coś więcej niż zwykła sympatia. eDarling to innowacyjny portal randkowy na singli z aspiracjami.Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@edarling.pl
 

To też może Cię zainteresować:


Miłość platoniczna

Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa

Kocham przyjaciela!

 

Total votes: 721
Ocena dla "Co oznacza określenie sympatia?". Średnia ocena: 2.98 na 5 bazująca na 721 opiniach.
| |
load